Ironie života #2

Ani nestačil mrknout okem a jeho útok zastavila mladá, červenovlasá žena se dvěma zvláštními meči. ,,Seznam se s číslem 22, převrat v genetice, jakou jsme do teď znali.“ Makoto souboj okamžitě vzdal. Jeho hlavou se míhaly myšlenky, myšlenky jak skončí svět až Rufus vytvoří tisíce klonů té dívky. Makoto se nesnažil o odpor, krotce uvolnil napětí mezi jejich meči a meč vrátil na svá záda.

Dlouho sbíral odvahu odejít ale nakonec se prudce otočil ke dveřím a bez jediného komentáře nebo rozloučení přešel práh a vešel na chodbu. Chodbou se mihl jako stín. Zatočil doleva a vešel přes automatické, neokrasné dveře na přistávací plošinu. Došel až k okraji a zahleděl se dolů. Pád by byl dlouhý několik desítek ale i stovek metrů. Odložil na zem meč a sedl si na okraj vysoko položené plošiny na výklenku budovy. Svěšel nohu dolů a ponořil se bez jakýchkoliv ploutví nebo dýchacího přístroje do moře vzpomínek. Vzpomínal na ní. Vzpomínal na toto místo na kterém se poprvé setkali. Vzpomínal na chvíle, kdy jí viděl naposledy.

FLASHBACK 

Celou dobu předtím si myslel, že je mrtvá. Visel v poutech a jeho tělo sužovala únava. Hleděl jí do očí, byl šťastný že je na živu, sledoval její dříve tak vlídný výraz, který se nyní proměnil v lhostejný. Začal přemýšlet proč je zde, proč je v poutech a co se bude dít dál. Věděl, že ho Rufus připravil o vše co měl. Byla to už jenom ona, kdo byl jako poslední naděje. Nevěřil však tomu, že jemu tak milovanou osobu zabila ona.

KONEC FLASHBACKU 

Pouštní krajinou, ve které ležel nový komplex Shinry, se táhl vlahý vítr. Celé okolí se obléklo do měsíčního svitu a meluzína hrála na kameny smutnou píseň noci.

Byl to zvuk dveří, který ho vyrušil z myšlenek. Chůze nové osoby byla klidná a rytmická a tak zůstal klidný i Makoto. Již brzy se opět potopil do moře samoty a vzpomínek.  ,,Slyšel jsem že jste …“ vyloudal ze sebe mladý muž ale stichl, jelikož se na něj Makoto otočil a začal si ho prohlížet od hlavy k patě. Nevěděl, jestli osoba zaútočí, nevěděl jestli mu právě teď neusekne mečem hlavu nebo ho neschodí z okraje plošiny.

Napsat komentář