Víte, jak efektivně hledat práci?

Ačkoli hraje v našich životech velkou roli náhoda, hledání nové práce je především o načasování a příležitostech. Chopit se nabízených příležitostí chce odvahu a chuť změnit svůj život.

Není nic neobvyklého, když se vám pracovním život překrývá s tím rodinným. Někdy je obtížné plánovat jakékoliv aktivity dlouhodobě dopředu v souladu s prací i rodinou. To znamená, že pokud uvažujete o změně kariéry, ale nemáte čas se jí věnovat, ještě není vše ztraceno.

Vyhněte se prokrastinaci

Buďte k sobě upřímní – jakýkoli čas strávený nesoustředěným poškodí vaše šance. Proč místo sociálních sítí během dojíždění nebo odpočinkové přestávky na oběd nestrávit tento čas průzkumem relevantních společností nebo aktualizací svých pracovních dokumentů? Kdekoli jinde než na vašem pracovním stole je potenciální čas na výzkum – tak toho využijte.

Sociální sítě nahraďte pracovními portály, jakými jsou jobimi.cz, hitprace, a vyfiltrujte pracovní nabídky „šité“ vám na míru. Práce Plzeň na vás nebude čekat věčně a rychlejší uchazeč vám může vysněnou práci „vyfouknout“.

Ujasněte si, kterým směrem chcete, aby se vaše kariéra ubírala

Nikdy se nespěchejte s hledáním zaměstnání a nikdy „nerozhazujte“ své žádosti, kam vás napadne. Menší množství dobře promyšlených a podrobných odpovědí výrazně zvýší vaše šance na práce Brno. Než se tedy pustíte do samotného „lovu“, zamyslete se nad tím, jakým směrem by se vaše ambice a vaše schopnosti měly ubírat. 

  • Jaké jsou vaše klíčové přednosti?
  • K jaké práci by se tyto silné stránky nejlépe hodily?
  • Která aplikovatelná odvětví si vedou dobře a která ne?
  • Kde byste chtěli být za pár let?

Je také užitečné o těchto věcech promluvit si s přáteli, protože nejsme vždy těmi nejlepšími soudci. Rodina nebo přátelé mimo práci jsou pravděpodobně nejlepší lidé, na které se můžete obrátit.

Napsat komentář