Jsi jako pastelky

„Lenko, musím ti něco říct.“ říká Radek své přítelkyni.

„Ano miláčku poslouchám tě.“„Víš o tom, že jsi jako pastelky?“ řekne ji důrazně.

„Počkej jak to myslíš?“ odpovídá Lenka nechápavě a Radek začne vysvětlovat.

„Představ si poskládané pastelky vedle sebe, poskládané podle barev. Ty máš v sobě každou barvu, každou pastelku.
Skládám na stůl první pastelku se žlutou barvou. Přesně takhle žluté tričko jsi měla když jsem tě poprvé potkal na pouti. Tričko které svítilo na kilometry daleko, tím jsi mě okouzlila.
Pokládám vedle žluté pastelky, pastelku červenou.
Červenou přesně jako tu růži co jsem ti vystřelil na střelnici abych tě okouzlil. Byla jsi úžasná když jsis ji dala do vlasů.
Vedle červené pastelky pokládám oranžovou, stejnou barvu měl medvídek kterého jsi mi koupila na té samé pouti aby jsi okouzlila zase ty mě. Zamilovali jsme se do sebe.
Skládám na stůl další pastelku, teďrůžovou.
Nikdy nezapomenu na tvůj pokoj, do kterého když jsem prvně vstoupil tak mě tahle růžová oslnila, nikdy bych nevěřil, že se mi růžové stěny budou líbit. Byl to ale tvůj pokoj a mě se to líbilo.
Na stůl jsem položil modrou pastelku, tmavě modrou jako letní noční nebe pod kterým jsme leželi a milovali se. Nikdy na ten den nezapomenu.
Zelená pastelka už leží vedle modré. Zelené hory, které lemovaly oceán při naší první dovolené. Ty hory, které jsme tak rádi sledovali, jak se z nich kouřilo, když bylo po dešti.
Dávám na stůl předposlední pastelku a to hnědou.
Sama víš co to znamená. Hnědý vysoký dub pod kterým jsem tě našel s ním jak jste se tam líbali. Nikdy ti to nezapomenu!!!

Černou pastelku lámu na dva kusy a dávám na stůl pouze půlku. Proč? Protože ty máš teď černé srdce, ale já tě budu stále milovat tak aspoň půlku tvého černého srdce chci mít stále u sebe.“

4 comments to Jsi jako pastelky

Napsat komentář