Diagnóza

Slova jsou jak listí na stromě, ty na podzim zmizí a slova mnohdy mnohem dříve. Do zapomění je odevzdá čas, lenost či nezájem. Řeknu – li -“ přecitlivělý jedinec“, vybaví se nám ihned mladá generace, civilizací zhýčkaných, kýchajících a zaslzených dětí. Zamyslel se někdo z Vás, proč je dnes pravidlem něco, dříve absolutně nemyslitelné? Životní prostředí, potraviny a především pohyb dětí je v konfrontaci s minulostí dnes katastrofální. Má práce nechce jen  poučovat, proto jsem sepsal několik diagnostických poznámek k zamyšlení.

 

1. Když na Vás pořád útočí vosa, znamená to, že jste průměrově sladší, neboli signalujete vhodnou kořist. Jedná se o varovaní přírody, k Vašemu  přejídání sladkostmi.

2. Všímejte si chování zvířat. Je to známá, ale pořád platná rada. Patogenní vlivy, mají živočichové přečtené mnohem pečlivěji, než je mají lidé a lze se na ně spolehnout.

3. Důležitá rada k nezaplacení je také dostačečně známá. Jezte jídla, vypěstovaná v zeměpisném pásmu, kde jste vyrůstali, nikoli tam, kde součastně bydlíte.

4. Lžíce medu v preventivní podobě, je všelék, na rozdíl od pozdější chemické bomby v podobě léků.

5. Prostředí kolem nás je velmi důležity element.“ I mini květinový koutek, uklidní pohledem i čichem, především mozek.“

6. Pijete pomletou kávu? Zakladní chyba součastnosti. Dříve se zrnová káva mlela ručně, ze zrnek kávy, těsně před jejím požitím. Škodlivé procesy tedy neměly žádný prostor, vůbec vzniknout.

7. Zeslabený organizmus,nemocí probouzí v našem těle dosud ukryté obranné procesy a naše následné sebezamyšlení, bez omezovacích pudů, překvapivě vyvolává tendenci rázných a především správných rozhodnutí – přestanu kouřit, budu udržovat životosprávu, omezím zátěž atd.

8. Chybí nám absolutní hodnoty – Tma, už není dřívější tmou. Klid, životní styl, věrnost, stres, víra. Nic neni definitivní, stálé a stoprocentní!

9. Život vznikl z vody, proto je důležitý pitný režim, procházky kolem řeky, koupele i zábaly atd.

10. Úsměv a pozitivní přístup k živodu je základ spokojenosti. Seberealizace, přemyšlení i rozkoš nás uspokojuje a tím následně i prodloužuje naše pozemské setrvaní.

Chcete li se nad mými rady alespoň zamyslet, tak to už jste se vědomě dostali do mého nastíněného kola, sebezlepšení sama sebe. Když k tomu přidáte tělesný pohyb a omezíte civilizační stresy, potom zjistíte, že hmyz si Vás už nevšimne, protože Váš organismus už ví, že Vaše krev nemá sloužit k potravě druhému, ale pouze jen a jen Vám, jedinečnému jedinci.

 

 

Napsat komentář